Podmienky pre otvorenie bufetu: 7 vecí, ktoré sa oplatí vedieť

O otvorení vlastného bufetu sníva nejeden nadšenec dobrého jedla. Málokto však vie, čo všetko takéto rozhodnutie obnáša. V nasledujúcich riadkoch sa dozviete najzásadnejšie veci, bez ktorých sa nepohnete ďalej.


Vyberte to správne miesto

Jedným z najčastejších problémov, s ktorým sa potýka väčšina začínajúcich podnikateľov v gastre, je výber správnej lokality. Ideálnym riešením je vysoko frekventované miesto ako autobusová či vlaková stanica, prípadne letisko. Čím viac ľudí váš bufet uvidí, tým je väčšia šanca, že ho aj navštívi. Dajte si však pozor na konkurenciu. Tej priamej sa radšej vyhnite oblúkom.

Úskalia nekonečnej byrokracie

Čo sa týka byrokracie, vopred sa pripravte na poriadne drsné podmienky pre otvorenie bufetu. Ak ešte nemáte živnosť, vznik prevádzky viete nahlásiť v ohlásení o živnosti. Súčasne však musíte pridať doklad o vašej spôsobilosti v gastro oblasti. V prípade, že ho nemáte, môžete nájsť garanta, ktorý ním disponuje. Majte na pamäti, že daňový úrad musíte upovedomiť do 30 dní od zriadenia vašej prevádzky. Kontaktujte tiež obec.

Nezabudnite na registračnú pokladňu a prevádzkový poriadok

Ak pri práci budete používať registračnú pokladňu, určite ju nahláste. Budete tiež potrebovať prevádzkový poriadok. Jeho dôležitou časťou sú postupy založené na zásadách HACCP, ktoré by ste mali vypracovať osobitne. Najčastejším problémom prevádzkového poriadku býva skutočnosť, že nie je dostatočne konkrétny. Vášmu bufetu by ste ho mali pripraviť na mieru.


Správna hygiena je nutnosť

Otvorenie každého gastronomického zariadenia si vyžaduje splnenie spleti legislatívnych povinností. Váš bufet nie je výnimkou. Vopred ho nahláste regionálnemu úradu verejného zdravotníctva. Od toho budete potrebovať schválenie. Za žiadosť zaplatíte poplatok 50 eur. Musíte však spĺňať mnoho nevyhnutných kritérií.

Základné podmienky pre otvorenie bufetu

Vaša prevádzka by mala spĺňať niekoľko zásadných podmienok. V prvom rade by mala disponovať skladmi potravín s rôznymi teplotami a vlhkosťou. Zabezpečte tiež vhodné podmienky na umývanie rúk vašich zákazníkov. Veďte si evidenciu o dezinfekcii a zároveň dbajte na zdravotnú neškodnosť jedál a nápojov, ktoré pripravujete. Predsa ich nechcete priotráviť.

Označenie bufetu by malo byť jasne viditeľné

Spôsob, akým označíte váš bufet, je jasne stanovený zákonom. Preto myslite na to, že na viditeľnom mieste by malo byť uvedené obchodné meno a miesto vášho podnikania. Nezabudnite ani na meno a priezvisko človeka, ktorý preberá zodpovednosť sa činnosť prevádzky. Zákazník by mal tiež vidieť otváracie hodiny. Jasne označení musia byť aj zamestnanci.


Nástroje, ktoré vo vašom bufete nesmú chýbať

Vo vašom bufete sa bez niektorých nástrojov jednoducho nepohnete. Na váženie surovín budete potrebovať spoľahlivú váhu. Nezaobídete sa ani bez kalibrovaného teplomera, ktorý využijete najmä pri meraní teploty v chladničkách, mrazničkách a skladoch. Chýbať by vám nemal ani praktický konvektomat alebo pec. Gastromarket ponúka celé spektrum možností, ako zariadiť kuchyňu na mieru: